10:58 29.09.2024
Новини
29 вересня вшановуємо пам’ять жертв масових розстрілів, які здійснювали нацисти у Бабиному Ярі під час окупації Києва в 1941–1943 роках.
Бабин Яр став символом «Голокосту від куль» у світі: 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. Їх прирекла на смерть націонал-соціалістична ідеологія, яка спиралася на «расову теорію». Вона ділила людей на «вищі» та «нижчі» раси. А євреї та роми взагалі опинилися поза цим поділом, нацисти не вважали їх вповні людьми, вбачали в них ворогів і загрозу. Бабин Яр залишається нагадуванням, до чого призводять расизм, ненависть і міжнаціональна ворожнеча, переслідування людей на основі національності, віри тощо.
Формальним приводом для злочину нацистів стали вибухи на Хрещатику внаслідок радянських диверсій 24 вересня 1941 року.
Нацистська пропаганда звинуватила євреїв. Уже 28 вересня по всьому місту розклеїли оголошення, в яких євреям наказували вранці наступного дня прийти з документами, грошима, цінними речами й теплим одягом на перехрестя вулиць Мельникова (сьогодні Юрія Іллєнка) та Дегтярівської. Приречені люди думали, що їх переселятимуть, а опинилися на місці страти. Розстрілювали на майже пів кілометровому відтинку яру, який починався біля пам’ятника, встановленого 1976 року, а закінчувався за теперішньою станцією метро «Дорогожичі». До 18-ї години 29 вересня нацисти вбили майже 22 тисячі чоловіків, жінок і дітей. Інших приречених загнали на ніч у порожні гаражі на вулиці Лагерній. Наступного дня їх чекала така ж доля. Потім сапери підірвали схили, щоб земля засипала тіла, і змусили військовополонених вирівняти дно яру.
Маховик смерті, розгорнутий нацистами в цьому урочищі на тодішній околиці Києва, діяв наступні два роки. Останній розстріл відбувся 4 листопада 1943-го, за два дні до приходу в місто Червоної армії. Жертвами Бабиного Яру, як місця масових злочинів, стали радянські військовополонені, роми, паціенти психіатричних лікарень та українські націоналісти і радянські підпільники. Загалом у Бабиному Ярі було вбито приблизно 100 тисяч людей.
Після жахів Голокосту, засудивши нацизм, світова спільнота проголосила: «Ніколи знову!». Проте геноциди продовжують ставатися. Їх супроводжує знелюднення переслідуваних, відчуття безкарності з боку переслідувачів і спотворення ними історії та фактів сьогодення. Ми бачимо це в Україні, будучи свідками злочинів рашизму. Російські окупанти чимало запозичили в нацистів: риторику про «розв’язання українського питання», подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання»; вбивство та катування військовополонених; знищення тіл, щоб замести сліди...
Усе це ще більше спонукає плекати живу пам’ять. І домагатися засудження сучасних організаторів і виконавців злочинів проти людства.
Увага! Запрошуємо взяти участь у заходах з нагоди відзначення Дня Захисників та Захисниць України
❗Шановні жителі та гості громади❗08:14 29.09.2024
РАЗОМ ДОПОМАГАЄМО НАБЛИЖАТИ ПЕРЕМОГУ
Сьогодні відправлено чергову допомогу для підсилення наших Захисників, які захищають рідну Батьківщину від ворога на загальну суму понад 480000 гривень. На звернення однієї з військових частин, яка знаходиться на Сумському напрямку, 5 прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, де проходить службу наш земляк Євгеній КОРОВІЦЬКИЙ за кошти бюджету територіальної громади було відправлено допомогу, а саме:16:26 27.09.2024
На стадіоні "Колос", завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду "МХП – Громаді", нещодавно відбувся всеукраїнський футбольний турнір "Золота осінь" серед дівчат і юнаків 2011–2013 років народження.
15:22 27.09.2024
Сьогодні заступник селищного голови – начальник відділу соціального захисту населення та охорони здоров`я селищної ради Ірина Міненко, провела засідання комісії з питань надання одноразової грошової допомоги за рахунок бюджету Катеринопільської територіальної громади.
Під час засідання було розглянуто дванадцять заяв від громадян, які звернулися за допомогою. Зокрема дев'ять заяв стосувались фінансової підтримки на лікування, а три— допомоги сім'ям, що опинилися у складних життєвих обставинах.
Комісія ухвалила позитивні рішення щодо всіх поданих заяв.
14:45 27.09.2024
Щиро вітаємо вас із професійним святом - Всеукраїнським днем дошкілля!
Бути вихователем – це велике покликання, яке вимагає великої любові, терпіння та турботи. Завдяки вам діти пізнають навколишній світ, розвивають свої здібності й таланти.
14:13 27.09.2024
27 вересня - Всесвітній день туризму!
Всіх любителів подорожей, активного відпочинку, його організаторів вітаємо з Всесвітнім днем туризму! Туризм – це поезія подорожей. Він дарує людям радість, здоров'я, бажання жити і творити. Подорожі наповнюють серце враженнями та позитивними емоціями. Свято туризму відзначають не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з подорожами та рюкзаками, а й люди, які прагнуть до знань. Ми пишаємося, що наша Катеринопільська територіальна громада славиться своїми історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами, талановитими умільцями, привітними і щирими людьми, а також багата на духовну спадщину. Бажаємо працівникам галузі туризму міцного здоров'я, миру, добра, щастя, завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу та успішного втілення в життя всіх планів і задумів! Зі святом! З повагою, селищний голова Володимир Коваленко, депутати та виконавчий комітет Катеринопільської селищної ради14:06 27.09.2024
24 вересня у Катеринопільській селищній раді відбулася робоча нарада за участю керівників підприємств, закладів та установ комунальної власності, виконавчих органів селищної ради та структурних підрозділів апарату.
16:14 26.09.2024
Кому призначать субсидії на новий опалювальний період?
Із першого жовтня стартує опалювальний сезон, і субсидіанти традиційно цікавляться, чи варто повторно надавати документи для продовження виплат. Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформує, що потрібно знати жителям регіону про призначення субсидії на опалювальний період 2024 – 2025 років.11:20 26.09.2024
Відбулася презентація поетичної збірки "Спалахи" поетеси Валентини Казіміренко
25 вересня у Катеринопільській публічній бібліотеці відбулася яскрава подія – презентація поетичної збірки "Спалахи" талановитої поетеси Валентини Казіміренко. Ця зустріч зібрала літературних шанувальників та поціновувачів її творчості, які мали змогу ознайомитися з новими поетичними творами, проникнутими глибиною думки та щирими почуттями. Валентина Казіміренко – поетеса, чия творчість знаходить відгук у серцях багатьох читачів. Її вірші сповнені любові до рідної землі, людяності та надії. Під час презентації авторка поділилася історіями створення деяких поезій, що дозволило аудиторії краще зрозуміти її внутрішній світ та переживання. Присутні мали можливість почути вірші в авторському виконанні, що додало ще більшої емоційності та чуттєвості заходу. Після читання поезій відбулася жвава дискусія, під час якої гості ставили питання до поетеси, обговорювали почуте та ділилися своїми враженнями. Презентація збірки пройшла у теплій та затишній атмосфері, створивши справжнє свято для шанувальників сучасної поезії. Захід завершився автограф-сесією, де кожен бажаючий зміг отримати підпис авторки та сфотографуватися з нею на згадку. Катеринопільська публічна бібліотека - це місце, де народжуються та підтримуються культурні ініціативи, що сприяють розвитку літературного життя громади. За інформацією КЗ "Публічна бібліотека ТГ"Катеринопільської селищної ради11:10 26.09.2024