Калинопільська селищна рада Звенигородського району Черкаської області
Офіційний вебсайт

Новини

Дата: від до Скинути

Безпечність харчових продуктів

Безпечність харчових продуктів

  Новорічний стіл у будь які часи для українців символізує свято і добробут, тому вибір страв і закупівля харчових продуктів для них подекуди триває не один тиждень. Торговельні заклади для залучення більшої кількості покупців використовують різноманітні заходи, одним із найбільш дієвих з яких є застосування рекламних знижок. Держпродспоживслужба нагадує, що відповідно до норм Закону України «Про рекламу», реклама про зниження цін на та про розпродаж обов’язково повинна містити наступні відомості: місце проведення розпродажу; дата початку; дата закінчення; співвідношення розміру нової ціни до попередньої ціни реалізації товару або розмір знижки. Також часто виникає ситуація, коли цінники на товар на полицях магазину «акційні», зі знижкою, а вже на касі покупець чує зовсім іншу цифру. Варто знати, що покупець має право оплатити саме ту ціну, яка є на ціннику, адже саме на основі такої інформації було прийняте рішення про покупку. Ще раз нагадуємо споживачам про важливість уважного вивчення обов’язкової інформації про товар, яка вказана на його маркуванні! Особливо, коли ціну значно знижено, варто звернути особливу увагу на термін придатності харчового продукту. Якщо ваші права споживача порушено, а суб’єкт господарювання відмовляється задовольнити справедливі вимоги відповідно до чинного законодавства – звертайтесь до територіального органу Держпродспоживслужби у вашому регіоні.

15:07 17.12.2024

Відбулася робоча нарада з працівниками селищної ради

Відбулася робоча нарада з працівниками селищної ради

   16 грудня 2024 року секретар селищної ради Наталія Цехмістренко провела робочу нараду з відповідальними працівниками селищної ради, на якій обговорили організаційні питання, пов’язані із впровадженням заходів з ведення погосподарського обліку у селищі Калинопіль.    У зв'язку з тим, що Верховною Радою України прийнято закон, відповідно до якого змінилась категорія населеного пункту Катеринопіль (нині-Калинопіль) з "селища міського типу" на "селище", що відносить його до сільських населених пунктів, депутатами прийнято рішення селищної ради від 17 жовтня 2024 року №45-10/VIII "Про погосподарський облік у селищі Калинопіль".    З 1 січня 2025 року у селищі розпочнеться активна робота з оновлення облікових даних шляхом здійснення суцільного подвірного обходу об'єктів погосподарського обліку з 01 по 18 січня 2025 року. В цей час будуть уточнюватися та звірятися відомості для забезпечення актуалізації даних щодо домогосподарств селища.   Проведення цих заходів має важливе значення для упорядкування погосподарського обліку та забезпечення достовірності інформації відповідно до вимог чинного законодавства.   Просимо мешканців селища Калинопіль поставитися з розумінням до цих робіт та сприяти працівникам селищної ради, які здійснюватимуть обхід домоволодінь.

15:00 17.12.2024

Дві третини коштів «Зимової єПідтримки» українці спрямували на комунальні послуги в перші дні з початку виплат

Дві третини коштів «Зимової єПідтримки» українці спрямували на комунальні послуги в перші дні з початку виплат

   На що ще витрачають допомогу від держави? Більшість коштів, а саме 63%, спрямували на оплату комунальних послуг. Ще 17% — на мобільний зв’язок. Близько 4% люди переказали на допомогу ЗСУ через благодійні фонди.    Перші виплати збіглися з періодом оплати комунальних послуг. І, як бачимо з цифр, для багатьох родин ці кошти стали у пригоді. Адже для родини, до прикладу, з двох дорослих і двох дітей — це 4 тисячі гривень і можливість покрити нагальні потреби.   За перші дні вже використано близько 720 млн грн. Зростає і кількість людей, які долучаються до програми. Кількість заявок у Дії досягла вже 6,9 млн, з них 1,9 млн — на дітей. Державну допомогу можна отримати на картку «Національний кешбек».      Надходить вона протягом 10 робочих днів з моменту оформлення заявки. Лише 10-11 грудня виплати отримали 1,8 млн дорослих і 520 тис. дітей, які подали заявки 1 грудня. Зовсім скоро будуть опрацьовані заявки, подані 2 та 3 грудня. Згодом — за наступні дні.   Для тих, хто ще не оформив заявку — подати її можна до кінця лютого, а витратити кошти — до завершення 2025 року.   Як подати заявку? Оновіть застосунок Дія та авторизуйтесь; У розділі Сервіси оберіть Зимову єПідтримку; Натисніть «Подати нову заявку» та «Розпочати»; Оберіть для кого призначена виплата — для себе чи для дитини. Якщо для дитини, ви маєте обрати свідоцтво про народження у Дії. Якщо воно не підвантажилось — натисніть «Додати свідоцтво»; Оберіть рахунок для виплати. Якщо у вас його ще немає, Дія запропонує вам його відкрити в застосунку одного з банків-партнерів; Перевірте дані, поставте пташечку в «Я перебуваю на території України» і натисніть «Надіслати».    Подати заявку на допомогу можна також у відділеннях банків-партнерів. Можливістю можуть скористатися люди старше 65 років без доступу до Дії, а також піклувальники чи представники дітей.    Громадяни, які отримують пенсії та соціальні виплати через Укрпошта, можуть отримати «Зимову єПідтримку» через цей поштовий сервіс. Про нарахування 1000 гривень вам повідомлять під час чергової виплати пенсії або соцдопомоги.

15:47 16.12.2024

Сьогодні, 16 грудня, запускається державна програма єКнига

Сьогодні, 16 грудня, запускається державна програма єКнига

  Українці й українки, яким виповнилося 18 років у 2024 році або виповниться у 2025 зможуть із настанням повноліття отримати допомогу від держави на купівлю книжок. Сума цієї допомоги – 908,4 грн. Гроші можна використати на купівлю паперових, електронних і аудіокниг українською мовою в книгарнях та видавництвах, які беруть участь у програмі. Список книгарень, у яких можна буде придбати книги, опублікований на сайті Українського інституту книги. Як скористатися програмою є Книга? встановити застосунок Дія на смартфон; відкрити спеціальний рахунок Дія.Картки для єКниги в одному з банків-учасників програми; подати заяву в застосунку Дія.   Якщо заявку схвалено, гроші зарахують на картку єКнига. Використати їх потрібно протягом 3 місяців. Відповіді на найпоширеніші запитання ми опублікуємо згодом.   Проєкт реалізовано Міністерством культури та стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Українським інститутом книги за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Уряду Швеції.

15:38 16.12.2024

Правила поведінки під час шкільних канікул: поради черкаських поліцейських

Правила поведінки під час шкільних канікул: поради черкаських поліцейських

   Омріяні дітлахами зимові канікули розпочато. Тож поліцейські нагадують батькам правила безпеки. Аби зробити канікули для дітей більш безпечними слід дотримуватись таких правил: не залишайте дітей без нагляду, будьте уважними до них та їхньої поведінки; контролюйте, де і з ким перебувають ваші діти, чим вони займаються; якщо дитину доводиться залишити вдома саму — проведіть інструктаж з техніки безпеки; відпускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй правила дорожнього руху; закріпіть на одязі своїх дітей світловідбивальні елементи — це зробить їх помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості; не залишайте гострі, ріжучі предмети й сірники у легкодоступному для дітей місці; наголошуйте, що категорично забороняється ходити на водоймах, які вкриті кригою. Тонкий лід — це велика небезпека для здоров’я і життя; застерігайте дітей бути обережними під час катання на санчатах, лижах, ковзанах та не робити цього поблизу доріг.    Крім того, у дитини має бути список потрібних номерів: батьків, бабусі, дідуся, щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, до кого їй телефонувати. Обов’язково поясніть їй, в яких випадках треба терміново телефонувати та кликати на допомогу спеціальні служби: 101, 102, 103. Разом з тим діє єдиний номер для надання екстреної допомоги громадянам - 112.

15:28 16.12.2024

Насильство ховається у тиші

Насильство ховається у тиші

   Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.   Важливою складовою цієї роботи є запобігання та протидія домашньому насильству і насильству за ознакою статі.   У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства» працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено та презентовано 28.11.2024 посібник із запобігання та протидії домашньому насильству, у якому міститься інформація про поняття «домашнє насильство», його види, прояви та допомогу, яку може отримати постраждала особа.   Посібник за посиланням: https://ombudsman.gov.ua/.../posibnikzzapobigannyataproti....

15:18 16.12.2024

Відбулося засідання комісії з питань надання одноразової грошової допомоги за рахунок бюджету Катеринопільської територіальної громади

Відбулося засідання комісії з питань надання одноразової грошової допомоги за рахунок бюджету Катеринопільської територіальної громади

  Сьогодні, 16 грудня заступник селищного голови – начальник відділу соціального захисту населення та охорони здоров`я селищної ради Ірина Міненко, провела засідання комісії з питань надання одноразової грошової допомоги за рахунок бюджету Катеринопільської територіальної громади.

12:34 16.12.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора