Звіт про роботу директора комунального закладу "Публічна бібліотека територіальної громади" Калинопільської селищної ради Приємської Л.А.
На засіданні виконавчого комітету директор КЗ "Публічна бібліотека територіальної громади" Калинопільської селищної ради прозвітувала про рік плідної роботи
Комунальний заклад "Публічна бібліотека територіальної громади" Калинопільської селищної ради, як і вся країна, працював в умовах воєнного часу. Незважаючи на виклики, бібліотечна справа продовжувала свій розвиток, забезпечуючи інформаційні потреби мешканців громади, підтримуючи культуру читання та впроваджуючи нові послуги.
На початок 2025 року бібліотечний фонд закладу налічував 128 677 примірників книг загальною вартістю понад мільйон гривень. За рік до фонду надійшло 467 книг на суму 60 589 гривень завдяки державним програмам, від Українського Інституту Книги, з обмінного фонду обласних бібліотек, книги в дар від авторів та читачів, книги взамін загублених та книги отримані від проектної діяльності. З місцевого бюджету було виділено 10 000 гривень на передплату періодичних видань.
У межах актуалізації фондів бібліотеки продовжували здійснювати невідкладні заходи щодо актуалізації фондів публічних бібліотек відповідно до "Рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України"
Ситуація, яка склалася в Україні внаслідок воєнної агресії внесла зміни у звичне життя бібліотек. Попри труднощі, бібліотека активно впроваджувала та розширила коло бібліотечних послуг, а саме: сканування бібліотечних документів та надсилання фрагментів їх копій користувачу, онлайн-уроки, допомога у користуванні платформами "Приват-24", "Ощад24/7" і "Дія", а також надавала індивідуальні консультації з цифрової грамотності тощо.
Одним із важливих складових ветеранської політики у сучасних реаліях є створення та якісне функціонування ветеранських просторів. Відкриття саме такого простору з метою всебічної підтримки учасників бойових дій та членів їх сімей, ветеранів, Захисників та Захисниць, відбулося в центральній бібліотеці завдяки реалізації проєкту "Інформаційний простір інтересів ветеранів "ВзаємоДІЯ" від БО "БФ "МХП-Громаді". В рамках проєкту проведено капітальний ремонт кімнат приміщення публічної бібліотеки, заміну вікон, облаштування санвузла, придбано сучасні меблі та оргтехніку.
Окрім того, реалізовано низку цікавих проєктів: "Читати – це модно" – популяризація українських книг у соцмережах; "Волонтерський простір "Разом ми сила" – плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок; "Велобібліотека" – обслуговування літніх людей на дому; "Хаб цифрової освіти" – навчання цифрової грамотності.
Бібліотекарі центральної бібліотеки брали участь в 4 конкурсах: конкурс "Час діяти, Україно!" БФ "МХП-Громаді" з проєктом "Інформаційний простір інтересів ветеранів "ВзаємоДія"; конкурс інфраструктурних проектів платформи "House of Europe" з проєктом "Книгосад для калинопільських малят"; конкурс "Зростаємо разом з МХП" БФ "МХП-Громаді" з проєктом "Дитячо-молодіжний простір "ГІД" (Гуртуємо. Ініціюємо. Діємо); конкурс "Час діяти, Україно!" БФ "МХП-Громаді" з проектом "Енергетична незалежність Пункту незламності". З чотирьох проєктів один був переможний.
На базі Школи проєктної діяльності були проведені дві зустрічі з ветеранами російсько-української війни та їх родинами з партнерами "БФ "МХП-Громаді" та ГО "МХП-поруч". Співпраця з цими громадськими організаціями продовжуватиметься і під час реалізації ветеранського проєкту.
Активно проводилася робота і з читачами-дітьми, крім проведення пізнавально-літературних заходів, діти взяли участь в Національному читацькому марафоні "Діти України читають захисникам ЗСУ", поетичних читаннях "Ріки незмінно течуть додому", обласному конкурсі поезії "Дитячі голоси війни" та отримали дипломи про участь.
Значну увагу в роботі бібліотек було приділено соціокультурним ініціативам, які охоплювали широкий спектр напрямків. Вони включали відродження національних традицій, популяризацію художньої літератури, естетичне, правове, екологічне виховання та багато іншого. Усі заходи організовувались з метою відзначення державних і народних свят, ювілейних дат видатних письменників, популяризації української книги, а також з акцентом на патріотичне виховання молоді та збереження духовних і культурних цінностей.
Серед основних викликів залишаються оновлення комп’ютерної техніки, поповнення фондів новою літературою та проведення поточних ремонтів окремих приміщень. Попри це, колектив бібліотеки працює злагоджено, кожного дня наближаючи нашу спільну мрію – Перемогу.
"Ми продовжуємо об'єднувати громаду навколо знань, культури та підтримки одне одного. Кожен із нас зараз на своєму місці робить усе можливе для наближення великої мрії – Перемоги", – підсумувала директор закладу.