Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

ВЕРЕТА ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ

ВЕРЕТА

Віталій Іванович

(09.10.1969 - 26.07.2023)

Верета Віталій Іванович народився 09 жовтня 1983 року в  селищі Єрки Катеринопільського району Черкаської області. Після закінчення Єрківської загальноосвітньої школи, продовжив навчання у  Ташкентському вищому танковому командному училищі ім. П.С.Рибалко, де здобув спеціальність "командна тактична танкових військ з кваліфікацією інженер по експлуатації бронетанкової та автомобільної техніки". З 1991 по 1995 рік проходив строкову військову службу на посадах командира танкового взводу та начальника зв’язку танкового батальйону.

Трудову діяльність розпочав у 1995 році, працюючи оперуповноваженим УМВС України в Черкаській області, згодом займався підприємницькою діяльністю.

У березні 2014 року був мобілізований на військову службу в Збройні Сили України, проходив службу командиром танкового взводу в зоні АТО на території Донецької і Луганської областей. Безпосередньо приймав участь у бойових діях. У вересні 2015 року був демобілізований з військової служби та очолив громадську організацію "Спілка учасників АТО Катеринопільщини".

Указом Президента України від 3 листопада 2015 був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня "За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" та 14 грудня 2015 року орденом "За вірність присязі".

У листопаді 2015 року Віталій Іванович був обраний головою Катеринопільської районної ради та виконував свої повноваження по грудень 2020 року. За результатами проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року обраний депутатом VIII скликання Звенигородської районної ради.

З січня 2022 року був призваний на військову службу  за контрактом. Мав звання  капітана, проходив службу командиром 3 танкової роти  танкового батальйону однієї з військових частин Збройних Сил України.

Загинув Верета Віталій Іванович 26 липня 2023 року під час виконання бойового завдання,мужньо виконавши військовий обов'язок, в бою за Україну, її свободу і незалежність поблизу села Роботине Пологівського району  Запорізької області .

Похований  у селищі Єрки Звенигородського району Черкаської області.

У Героя залишились дружина та син.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора