Селищний голова Володимир Коваленко взяв участь у громадських обговореннях на тему «Реформа профільної середньої освіти: Черкаська область», які відбулись у м. Черкаси
Селищний голова Володимир Коваленко разом з начальником відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Тетяною Мовчан взяли участь у громадських обговореннях на тему «Реформа профільної середньої освіти: Черкаська область» , які відбулись у м. Черкаси за участю представників Міністерства освіти і науки України, Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - “Децентралізація для розвитку демократичної освіти», керівництва Черкаської обласної військової адміністрації.
Участь у громадських обговореннях також взяли Таїсія ЄРМОЛИЧЕВА- заступник голови Звенигородської районної державної адміністрації, Альона БАДІН- начальник відділу освіти, охорони здоровʼя, культури, спорту Звенигородської РДА, голови сільських, селищних, міських територіальних громад Звенигородського району та керівники органів управління освітою територіальних громад району.
З вітальним словом звернувся заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександр ШАМРАЙ.
Спікерами на даному обговорені були:
* заступник Міністра освіти і науки України - Надія КУЗЬМИЧОВА;
* менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU, Валентина ПОЛТОРАК;
* начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Валерій ДАНИЛЕВСЬКИЙ;
* експерт Проєкту DECIDE, Павло ОСТАПЕНКО;
* національний експерт Проєкту DECIDE, Павло ХОБЗЕЙ;
* національний експерт Проєкту DECIDE, Андрій МАЦОКІН;
* національний експерт Проєкту DECIDE, Сергій ЯЦКОВСЬКИЙ.
Реформа профільної середньої освіти – це масштабний проєкт, спрямований на оновлення системи середньої освіти в Україні.
Головна мета реформи – забезпечити індивідуальний підхід до навчання кожного учня, дати можливість обирати профіль навчання відповідно до своїх інтересів та майбутніх планів, а також підготувати молодь до викликів сучасного світу.
Відповідна реформа є складовою комплексного оновлення загальної середньої освіти в межах концепції «Нова українська школа». З 2027 року передбачається запровадження трирічної профільної середньої освіти (10-12 класи) за двома спрямуваннями:
академічним: орієнтація на продовження навчання на вищих рівнях освіти;
професійним: здобуття першої професії з можливістю подальшого навчання у ЗВО.
Реформа стосуватиметься трьох рівнів освіти: повної загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої освіти.
На даному заході було презентовано комплексне дослідження передумов створення профільної середньої освіти в Черкаській області, зокрема представлено прогнозне оцінювання чисельності та вікової структури населення, а також критерії формування мережі академічних ліцеїв та професійних коледжів. Окрім цього, було обговорено питання кадрового потенціалу, змісту та якості освіти, фінансування та освітньої інфраструктури.
Даний захід дав краще зрозуміти цілі реформи та врахувати особливості області при формуванні мережі закладів