Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Дата: 11.04.2024 14:22
Кількість переглядів: 33

Фото без опису   Сьогодні весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах.
Саме 11 квітня 1945 року з його воріт вийшов останній в’язень. І ця пам’ятна дата увійшла в історію як Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.
В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень та навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і вшановуємо тих, хто пройшовши через весь жах фашистських концтаборів, зміг вижити та повернутися додому.
Історії жертв нацистських переслідувань – це жахи війни, страждання на чужині, боротьба в лавах антифашистського опору. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.
Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені.
На території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів, на території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених, три з яких були розташовані в Києві. Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» та «Дарницький».
Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах та місцях примусового утримування. Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору.
Щиро бажаємо всім, хто пережив в катівнях фашистських таборів зневагу, голод, тяжку виснажливу працю, миру, міцного здоров'я, довгих років життя, сердечного тепла, любові та душевного спокою, щоб вас завжди оточували увагою та піклуванням близькі люди, тішили своїми успіхами діти, онуки та правнуки.
Вічна пам’ять загиблим, вічна слава живим!
З повагою,
селищний голова Володимир Коваленко,
депутати та виконавчий комітет Катеринопільської селищної ради

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора