Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Відбулись Загальні збори Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України

Дата: 28.09.2023 12:51
Кількість переглядів: 107

Фото без опису27 вересня 2023 року у місті Черкаси відбулися чергові Загальні збори Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України. Участь в Загальних зборах від нашої територіальної громади взяла секретар селищної ради Наталія ЦЕХМІСТРЕНКО.

 

У роботі Зборів, крім представників громад, взяли участь:

Любов Шпак, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань бюджету,
Віталій Войцехівський, народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань організації державної влади та місцевого самоврядування, Золотоніський міського голова (2010-2020), 
Олександр Турченяк, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації,
Ігор Зайчук, заступник командира другого штурмового батальйону третьої штурмової бригади ЗСУ, колишній член виконкому Черкаської міської ради, 
Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України.

Головував на засіданні Анатолій Бондаренко, Голова Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України, Черкаський міський голова.

Фото без опису

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, звернувся до учасників Зборів з вітальним словом онлайн, звернув увагу присутніх на зусилля, які спрямовує Асоціація міст України для збереження фінансової можливості громад надалі допомагати Об'єднаним силам Збройних сил України, забезпечувати мешканців життєво необхідними послугами.
«Асоціація міст України звернулась до Верховного Головнокомандувача з пропозицією, щоб весь «військовий» ПДФО залишався в громадах, які будуть зобов’язані 70%  з нього направляти на оборону», - зазначив О.Слобожан.
«Відповідно ми підготували пакет поправок, якими пропонуємо заморозити реверс через направлення 70% військового ПДФО на оборону, збереження 64% ПДФО в тілі БКУ, легалізацію фінансування військових підрозділів муніципалітетами та інше, необхідне для збередення фінансової спроможності місцевого самоврядування», - підкреслив Виконавчий директор Асоціації міст України.

Ігор Зайчук, який до війни був членом Черкаського виконкому, повідомив учасникам зборів, що військові підрозділи потребують військового ПДФО в громадах, адже отримують від муніципалітетів додаткове до централізованого забезпечення, коли це необхідно, терміново й на місці. Крім цього, він наголосив на неможливості зараз проводити вибори. «Я не бачу механізмів, як проводити вибори в сьогоднішній ситуації, то ж закликаю політиків не використовувати військових у своїх цілях», - зазначив І.Зайчук.
 
Оксана Продан, доповіла учасникам Зборів про питання, які вирішує Асоціація міст України у 2023 році, про питання, які стоять перед місцевим самоврядуванням сьогодні.
«Важливо, щоб місцеве самоврядування сьогодні було єдиним у забезпеченні військових підрозділів, у підготовці до опалювального сезону та необхідності надання послуг мешканцям. Наявність єдиної позиції муніципалітетів щодо «військового» ПДФО  забезпечить необхідну підтримку місцевого самоврядування в Паламенті. І навпаки», - підкреслила вона.
 
Загальні збори Черкаського  РВ Асоціації міст України прийняли до уваги інформацію про роботу Асоціаціі міст України та затвердили Звіт за минулий рік та План роботи Черкаського Регіонального відділення Асоціаціі міст України на 2023 рік.
Під час засідання голови громад Черкащини обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України, визначили шляхи їх вирішення.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора