A A A K K K
для людей із порушенням зору
Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

У яких водоймах Черкащини небезпечно купатися

Дата: 01.08.2023 14:11
Кількість переглядів: 49

Фото без опису    Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує моніторити якість води поверхневих водойм та піску на території 28 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

За результатами лабораторних досліджень, відібраних впродовж останнього тижня, вода не відповідала гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками в акваторії місць масового відпочинку:

  • на ставах «Осташівський», «Мегомметр» в Умані,
  • на ставах «Пляж» та «Бурлацький» у Жашкові,
  • на ставу «Пампушка» у Чигирині.

За санітарно-хімічними показниками (за інтенсивністю запаху) встановленим нормативам не  відповідала вода у місцях масового відпочинку на ставах «Осташівський» та «Млинський-2» в Умані.

Відхилень від гігієнічних нормативів за паразитологічними показниками у пробах ґрунту (пісок) місць масового відпочинку не виявлено.

Культури холероподібних НАГ-вібріонів І групи Хейберга, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції, виявлені:

  • в акваторії місць короткочасного відпочинку «Загребля» та стадіону «Юність» на річці Тясмин у Смілі,
  • «Тарасова Гора» на річці Дніпро у Каневі,
  • на річці Ірклій, смт Чорнобай.

У зв’язку з такою ситуацією на адресу керівників органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам місць організованого відпочинку на водних об’єктах направлено листи з відповідними рекомендаціями щодо інформування населення про небезпеку купання у зазначених місцях та здійснення інших профілактичних заходів.

Черкаський обласний ЦКПХ продовжує моніторингові дослідження об’єктів середовища життєдіяльності (вода водойм, ґрунт, пісок) у місцях рекреаційного використання населення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора