Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Шановні мешканці Катеринопільської територіальної громади

Дата: 16.06.2023 12:51
Кількість переглядів: 115

Фото без описуЗвертаємо Вашу увагу на те, що укладення договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів є обов’язковим!

Чистота – чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного проживання жителів громади.

Громада – це тисячі дворів та приватних будинків, одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, злагодженої роботи комунальної служби, місцевої влади та пересічних громадян.

Чистота громади – справа спільна для всіх та кожного.

У нашій громаді послугою з вивезення твердих побутових відходів користується майже кожний громадянин. Проте чи всі відповідно до чинного законодавства уклали договір на вивезення ТПВ?

За інформацією комунального підприємства “Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство” Катеринопільської селищної ради, у територіальній громаді є мешканці, які категорично відмовляються від укладання договорів на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. У той же час ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах.

Отже, чи порушують закон, та який саме закон ті громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

Відповідно до частини 2 статті 35-1 Закону України “Про відходи” власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів відповідно до статті 1 цього ж Закону відносять об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з частини 1 статті 25 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Комунальне підприємство “Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство” Катеринопільської селищної ради є уповноваженим підприємством для укладання з юридичними та фізичними особами на території Катеринопільської селищної територіальної громади договорів на збирання та вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Необхідно також відзначити, що кожен житель громади зобов'язаний дотримуватись правил з благоустрою територій населених пунктів, затверджених рішенням Катеринопільської селищної ради від 22.07.2022 № 21-28/VIII “Правил з благоустрою територій населених пунктів Катеринопільської селищної територіальної громади у Черкаській області”, що встановлюють вимоги щодо благоустрою території населених пунктів громади. Відповідно до них громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями. При виявленні фактів порушень Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться порушення, на підставі чого буде відкриватись адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів” порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто законною підставою для притягнення до відповідальності за незаключення договору на вивіз сміття є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця та є порушенням Законів України “Про відходи”, “Про житлово-комунальні послуги”, “Про благоустрій населених пунктів” та Правил благоустрою території населених пунктів Катеринопільської селищної територіальної громади Черкаської області та тягне відповідно за собою адміністративну відповідальність.

Адміністрація комунального підприємства “Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство” Катеринопільської селищної ради попереджає громадян, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб Катеринопільської селищної територіальної громади про необхідність укладення договорів на вивезення та розміщення сміття.

Для заключення договорів з КП “Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство” Катеринопільської селищної ради звертатися за тел.: (04742)3-01-92 та за адресою: смт Катеринопіль, вул. Вільного Козацтва, 38

 Години роботи: з понеділка по четвер: з 8:00 до 17:15, п'ятниця: з 8:00 до 16:15, субота, неділя - вихідний.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора