Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Олександр Кубраков провів у Херсоні оперативну нараду щодо ситуації на півдні

Дата: 07.06.2023 18:00
Кількість переглядів: 47

Фото без опису    Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів у Херсоні оперативну нараду щодо ситуації на півдні. У нараді також взяли участь керівник Штабу з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС – Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба, голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін, голови Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської ОДА, рятувальники.

«Обговорили поточний стан справ та визначили необхідні заходи реагування. Перше і ключове. Робота ведеться максимально активно, наскільки це можливо в умовах бойових дій та фактично щоденних обстрілів Херсонщини. Рівень води в середньому в Херсоні становить зараз більш як 5 метрів вище норми. Очікуємо, що як мінімум до кінця дня вода буде й надалі прибувати», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що за попередніми підрахунками підтоплено понад 2000 будинків. У зоні можливого затоплення опинилися більше 80 населених пунктів. Існують екологічні загрози — розповсюдження господарсько-побутових відходів та відходів промислових підприємств. Приймаються заходи для знезараження води.

«Уже евакуйовано понад 1700 людей і евакуація продовжується. Забезпечуємо силами Укрзалізниці, силами обласних та місцевих влад, приватними автобусними перевізниками, волонтерами. Щиро дякую всім, хто підставляє плече. Спілкуємось з міжнародними організаціями щодо допомоги в евакуації людей з понад 20 громад на тимчасово окупованих територіях», – повідомив Олександр Кубраков.

За його словами, одна з найгостріших проблем наразі — водопостачання в ті регіони, які залежали від Каховського водосховища. Це міста і села Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

«Зазначу, запаси води є, вони достатні для забезпечення всіх потреб громад. Додатково маємо рішення щодо модернізації понад сотні існуючих скважин та буріння нових. Також вчора Уряд виділив 1,5 мільярда гривень на будівництво магістральних водогонів на півдні України та ще понад 845 мільйонів гривень постраждалим областям для модернізації самої системи забезпечення жителів цих регіонів питною водою», – наголосив урядовець.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора