Калинопільська селищна рада Звенигородського району Черкаської області
Офіційний вебсайт

«Щодо небезпеки ураження працівників електричним струмом»

Дата: 27.07.2022 09:22
Кількість переглядів: 231

 

Фото без опису    В умовах експлуатації електроустановок питання електробезпеки має велике значення для захисту обслуговуючого персоналу та працівників від ураження електричним струмом.
Електроживлення електроустановок забезпечується централізовано від системи, в яку входить сукупність електричних станцій та мереж поєднаних між собою і пов’язаних спільністю режиму в безперервному процесі виробництва, перетворення і розподілу електричної енергії при спільному управління цим режимом.
Електроустановки за умовами електробезпеки поділяються на електроустановки  до 1000 В та електроустановки вище 1000 В. 
Щодо небезпеки ураження людей електричним струмом розрізняють:

  • Приміщення без підвищеної небезпеки, в яких відсутні умови, що створюють підвищену або особливу небезпеку;
  • Приміщення з підвищеною небезпекою, що характеризуються наявністю в них однієї з умов, що створює підвищену небезпеку:
  • вологості або струмопровідного пилу (вологість більше ніж 60%, але не перевищує 75%);
  • струмопровідної підлоги (металева, земляна, залізобетонна, цегляна тощо);
  • високої температури (перевищує постійно або періодично один раз на добу +35 °C)
  • можливість одночасного дотику людини до металоконструкцій будівель, технологічних апаратів, механізмів, які мають з’єднання з землею з одного боку, і до металевих корпусів електроустаткування з іншого.
  • Особливо небезпечні, що характеризуються однією умовою, що створює особливу небезпеку:
  • особливої вологості (вологість наближена до 100%, все що є в приміщенні вкрите вологою).

Електробезпека в процесі експлуатації, обслуговування забезпечується системою організаційних та технічних заходів, що забезпечують захист працівників від шкідливого та небезпечного електричного струму.
ПАМ'ЯТАЙМО  –  всі трансформа­торні підстанції та лінії електропередавання перебувають в постійній роботі, а отже, приховують в собі смертельну небез­пеку для тих, хто до них наближається на недопустиму від­даль або торкається струмовідних частин.
Там, де присутній електричний Струм - існує смертельна небезпека для життя Людини! 
ЩОБ УНИКНУТИ НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НЕОБХІДНО ПАМЯТАТИ!

  • Не ставте на телевізор чи поблизу комп'ютера вази з квітами, чашку з чаєм або кавою, склянку з водою.
  • Щоб витягти вилку з розетки не потрібно тягнути за шнур. Також необхідно стежити за справністю ізоляції мережевого шнура, тому що будь-який дотик до оголеного проводу може призвести до електротравми.
  • Не допускайте потрапляння води на електроприлади, особливо якщо вони під'єднані до мережі. Якщо вилка шнура виявилася мокрою - не вмикайте її в розетку, а ретельно витріть. Інакше може статися коротке замикання, прилад вийде з ладу, а вас уразить Струмом.
  • Через часті згинання мережевим шнуром електроприладів, з часом, можливий надлом або обрив струмоведучих жил, що веде до іскріння, нагрівання і, можливо, займання ізоляції проводу. Найчастіше всього таке пошкодження виникає в місці кріплення шнура до вилки.
  • Не можна доторкатися до електроприладів мокрими руками а також залишати їх на мокрій поверхні.
  • Заборонено користуватись електроприладами з пошкодженою ізоляцією проводів.
  • Ремонт електричних приладів повинен виконувати тільки кваліфікований спеціаліст. Знявши кожух електроприладу, ви вже піддаєте себе смертельній небезпеці, тому що в багатьох пристроях навіть після їх відключення від мережі деякий час зберігається електричний заряд на конденсаторах, а за наявності в приладах високовольтних елементів (наприклад, електронно-променева трубка в телевізорах, комп'ютерних моніторах) отримати електричний удар можна, лише наблизивши руку на небезпечну відстань до такої ділянки схеми.
  • Не використовуйте електроприлади з живленням від електромережі на вулиці під час дощу, снігопаду або туману.
  • Заміна заводських запобіжників, навіть тимчасово, "жучками" може бути причиною нещасного випадку або пожежі.
  • Зверніть увагу на обов'язкову наявність заземлення корпусів електроприладів. Можна також встановити пристрій захисного відключення (ПЗВ) - це спеціальний автомат, який відключає подачу електроструму у разі зниження опору ізоляції та дотику людини до струмовідних частин, які знаходяться під напругою.
  • Вентиляційні отвори електроприладів - зона підвищеної уваги. Не допускайте попадання через них рідин або металевих предметів всередину приладу. У той же час не можна закривати вентиляційні отвори, щоб уникнути займання приладу.
  • При користуванні переносними світильниками, електроінструментом не слід одночасно торкатися електроприладу та заземлених металоконструкцій, тому що при пошкодженні ізоляції електроприладу через тіло людини пройде небезпечний для життя електричний Струм.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ НА ВУЛИЦІ!

  • Повітряні лінії електропередавання змонтовані просто неба. А тому можуть у будь-яку хвилину бути пошкоджені вітром, наїздом транспорту, падінням дерев тощо.
  • Не можна вилізати на дахи будівель, де є електричні проводи, підніматися на опори ліній електропередавання, розводити вогнища під електролініями, закидати на проводи проволоку та інші предмети, торкатись до спусків заземлення опор.
  • Переїзди під проводами  діючої  повітряної лінії необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори).
  • Забороняється проїзд під проводами повітряних ліній електропередавання машин, механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра.
  • Заборонено проводити земляні роботи в охоронних зонах кабельних ліній.
  • Заборонено самостійне зрізання гілок та дерев, які  під час падіння можуть спричинити обриви проводів повітряних ліній.

Знайте, що:

  • Смертельно небезпечно не лишень торкатися, але й підходи­ти ближче, аніж на 8 метрів до обірваного проводу повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори!
  • Якщо Ви випадково опинилися в такій небезпечній зоні дії «Крокової напруги», то знайте, що не маючи засобів захисту (наприклад, гумового взуття), необхідно виходити з цієї зони повільно, пересуваючи ступні ніг по землі так, щоб вони не відривалися одна від одної.

     Тальнівське відділення  УВД ФСС України у Черкаській області звер­тається до працівників з проханням при користуванні електричною енергією пам'ятати, що переважна більшість нещасних випадків з людьми трапляється при самовільному проникненні у приміщення трансформаторних підстанцій та наближенні до струмопровідних частин на недопустиму віддаль. Найчастіше проникнення відбувається під час крадіжок кольорового металу в трансформаторних підстанціях чи на лініях електропередавання або при обривах проводів.
Щоб цього не відбулося, треба переконливо знати, що всі трансформаторні підстанції та лінії електро-передавання цілодобово перебувають під напругою, а отже, по них протікає електричний Струм, який є смертельно небезпечним для життя і здоров'я працівника.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора