Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Ігор Табурець про актуальне з життя Черкащини

Дата: 06.05.2022 15:48
Кількість переглядів: 160

Фото без опису

Наша область не out of war. Ми, як і вся країна, у процесі війни. І маємо щоденно працювати задля підтримки наших ЗСУ та економіки. На цьому наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Детально про життя регіону він розповів у програмі телеканалу “Вікка” “Четверта влада”.

Наводимо основні тези:

  • Про повітряні тривоги

Ми повинні бути завжди напоготові. Вечір середи та збиті ракети під Черкасами – цьому підтвердження. Ворог не гребує нічим. Тому маємо діяти, відповідно до всіх рекомендацій, і реагувати на повітряні тривоги, як належить. Особливо в місцях скупчення людей, розташування об’єктів критичної інфраструктури, великих підприємств тощо.

  • Про тероборону та добровольчі формування тергромад

Це не одне й те ж. Сили територіальної оборони – це окремий рід сил ЗСУ. Це – військовослужбовці, які не можуть закінчити службу, коли забажають, чи обрати її місце. За рішенням Головнокомандувача ЗСУ можуть виконувати завдання в районах бойових дій. Нам протистоїть численна армія ворога: якщо не зупинимо її на сході та півдні країни, то доведеться це робити в центрі.

Натомість у складі добровольчих формувань тергромад – не військовослужбовці. Вони можуть будь-коли за бажанням полишити цю діяльність і, приміром, повернутися до звичної роботи.

  • Про акценти в роботі

Спершу значну увагу ми приділяли військовій складовій, підготовці території до можливих бойових дій. Надалі, коли більшість першочергових заходів у цій сфері була проведена, акцент змістився на економіку та інші питання життєдіяльності області.

На сьогодні нам вдалось відновитися практично до довоєнного рівня. Про це свідчать і показники наповнення бюджетів. Якщо перший місяць війни ми мали просідання, то вже у квітні – 110%.

Ми чітко розуміємо, що зараз область має працювати за себе та за ті регіони, де тривають бойові дії. Черкащина – на передовій лінії економічного фронту.

  • Про посівну

Попри те, що вона минає в умовах воєнного стану, маємо хороші результати. Наші аграрії міцно тримають свій фронт: вчасно підготувались із пальним, добривами тощо.

Зокрема, наразі триває посів кукурудзи (50,1%), цукрового буряку (72%), соняшнику (71%). Якщо погода сприятиме, то найближчим тижнем завершимо посівну.

  • Про пальне

Керівництво країни вживає всіх заходів, щоб стабілізувати ситуацію після того, як ворог завдав нищівних ударів по паливній інфраструктурі.

Ми забезпечили пальним наші підприємства критичної інфраструктури. Також вдалось сформувати запас для всіх служб, що забезпечують життєдіяльність області.

Водночас прошу жителів поки мінімізувати поїздки на власному транспорті та не створювати ажіотаж.

  • Про переселенців

На Черкащині і далі більшає нових жителів – маємо вже понад 118 тис. переселенців. Із них статус ВПО є у понад 115 тис.

Також у нашу область із «гарячих точок» уже вирішили переїхати півтора десятка підприємств. Надаємо їм усю необхідну допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора