Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Статус УБД отримають ті добровольці, які брали участь у бойових діях

Дата: 25.04.2022 15:02
Кількість переглядів: 148

Фото без опису

Міністр у справах ветеранів України, член Ради національної безпеки і оборони України Юлія Лапутіна здійснила робочу поїздку до Полтави. У ході поїздки вона зазначила, що Мінветеранів продовжує активно працювати над оновленням системи соціального захисту Воїнів та їхніх родин.

Міністерка нагадала, що, відповідно до оновленого законодавства, кожен Захисник, який безпосередньо брав участь у бойових діях у складі бригад територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад, має право отримати статус учасника бойових дій та відповідні соціальні гарантії від держави.

«Коли приймався закон, який надає добровольцям право на отримання статусу УБД з відповідними соціальними гарантіями, ніхто не знав, де розгорнеться театр воєнних дій. Тож, це право було надано по усій Україні, – розказала Юлія Лапутіна. – Проте відповідно Порядку надання статусу отримають його тільки ті, хто брав безпосередню участь у бойових діях. При Міністерстві діятиме комісія за участі представників відомств сектору безпеки та оборони, яка займатиметься цими питаннями».

Своєю чергою начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін поінформував Міністра про особливості комплектування підрозділів Територіальної оборони в області, а також добровольчих формувань територіальних громад. Він наголосив, що на Полтавщині ведеться відповідний реєстр добровольців, які в обов’язковому порядку складають присягу, підписують контракт і проходять відповідні навчання.

«Місто та область під надійним захистом вмотивованих Воїнів, як готові стійко боронити рідну землю та дати гідну відсіч російським окупантам», – підсумувала Юлія Лапутіна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора