Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Україна отримала антиретровірусні препарати для лікування ВІЛ-інфекції

Дата: 08.04.2022 10:51
Кількість переглядів: 345

Фото без опису

 Україна отримала 209,6 тис. упаковок препарату TLD (Тенофовір/ Ламівудин/Долутегравір) для антиретровірусної терапії (АРТ).

 Ця поставка дозволяє забезпечити видачу антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ-інфекції розрахунково на 3-6 місяців.

 Наразі чимала кількість медичних закладів в Україні продовжують надавати допомогу пацієнтам з ВІЛ  та забезпечувати безперервність АРТ навіть в умовах тимчасової окупації або ведення бойових дій. Адже лікування ВІЛ потребує щоденної антиретровірусної терапії.

 Сьогодні розпочато розвезення препарату TLD у більшість областей України, з урахуванням військової ситуації в регіонах.

 Закупівлею та доставкою препаратів до українських міст займаються Центр громадського здоров’я МОЗ України за кошти PEPFAR, за підтримки офісу Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), Глобального Фонду із протидії ВІЛ, туберкульозу та малярії (GFATM), Благодійної організації «100% ЖИТТЯ», Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO). Висловлюємо подяку усім партнерам за допомогу в організації процесу.

 Нагадуємо, що отримати антиретровірусну терапію (АРТ) під час війни можна за місцем фактичного перебування. Українці, які виїхали до Європи, також можуть отримувати необхідну АРТ-терапію.

 Довідка: АРТ-препарати ефективно контролюють ВІЛ. Завдяки ним неможливо вилікувати ВІЛ та повністю елімінувати (вивести) його з організму. Проте регулярне застосування такої терапії пригнічує вірус. Його кількість в крові стає настільки мізерною, що він не проявляється в аналізі крові. Якщо такий рівень зберігається впродовж шести місяців, від людини з ВІЛ практично неможливо інфікуватися навіть статевим шляхом. Це принцип «U = U» «undetectable = untransmittable», що у перекладі з англійської значить «не визначається = не передається».

 Проте навіть після досягнення цього стану припиняти терапію категорично не можна — без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися в організмі людини та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора