Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

До уваги черкаських аграріїв: використання пестицидів і агрохімікатів під час воєнного стану в Україні

Дата: 05.04.2022 08:20
Кількість переглядів: 107

Фото без описуУ господарствах Черкаської області набирають темпи весняно-польові роботи. Основні фірми постачальники хімічних засобів захисту рослин визначені, з ними укладені договори з осені 2021 року. Актуальним питанням на сьогодні залишається завезення протруєного насіннєвого матеріалу та сам процес протруєння насіння ярих культур.

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області нагадує господарствам області усіх форм власності про дотримання законодавства у сфері захисту рослин (Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди та агрохімікати»), чинних санітарних норм та правил, Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з метою забезпечення безпечного для здоров’я і навколишнього природного середовища застосування пестицидів та агрохімікатів, уникнення в майбутньому випадків звернень громадян до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування районів та до Держпродспоживслужби області.

До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися за нарядом на виконання цих робіт та медичною книжкою встановленого зразка, а також за наявності посвідчення про спеціальну підготовку на право робіт із пестицидами. Наголошуємо, під час воєнного  стану в країні Кабінет Міністрів України 16 березня 2022 року своєю постановою № 297 змінив строк дії допусків (посвідчень), а саме: продовжив дію допусків (посвідчень), дійсних станом на 1 січня 2022 року, на період воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповненням до Переліку.

Керівники та спеціалісти господарств усіх форм власності повинні взяти під особистий контроль використання засобів захисту рослин. Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватися суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку шкідників, хвороб рослин та бур’янів, а також прогнозу погоди.

Усі роботи з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов’язково реєструються у спеціальних журналах: приходу-витрати пестицидів; протруєного насіння; застосування пестицидів; допуску працюючих на обробленій пестицидами площі; з охорони праці.

Особи, що виконують роботи, пов’язані з контактом із пестицидами, обов’язково повинні користуватися засобами індивідуального захисту, якими їх забезпечує організація, що відповідає за проведення цих робіт, та дотримуватися санітарних правил і норм особистої гігієни.

Читайте також: Держпродспоживслужба проводить спеціальну підготовку черкаських аграріїв щодо безпечних робіт із пестицидами та агрохімікатами


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора