Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Держпродспоживслужба проводить спеціальну підготовку черкаських аграріїв щодо безпечних робіт із пестицидами та агрохімікатами

Дата: 17.03.2022 10:55
Кількість переглядів: 205

Фото без опису  Через підготовку до початку весняних польових робіт Головне управління Держпродспоживслужби  в Черкаській області  нагадує суб’єктам господарювання про відповідальне ставлення до організації та проведення робіт, пов’язаних із використанням засобів захисту рослин – пестицидів і агрохімікатів.

Пестициди й агрохімікати, як і будь-який інший інструмент, потребують обережного поводження та знань, щоб їх застосування було виправданим. Відповідальне використання пестицидів та агрохімікатів з дотриманням усіх правил безпеки і рекомендацій виробника — це запорука здоров’я не лише аграрія, а і природи, що навколо нас.

Дотримання чинних вимог законодавства, пов’язаних зі сферою захисту рослин, Державних санітарних правил “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві” ДCанПіН 8.8.1.2.001-98, інших нормативних документів дозволяє проводити необхідний комплекс захисних заходів, уникаючи важких наслідків.

Обов’язковим є використання лише пестицидів і агрохімікатів, які дозволені до застосування в Україні відповідно до регламентів, викладених у Державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, з яким можна ознайомитись на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Співробітники управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області проводять спеціальну підготовку (навчання) з питань безпечного виконання робіт із пестицидами і агрохімікатами для осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними. Під час навчань слухачів ознайомлюють із вимогами щодо застосування засобів захисту рослин.

За результатами проведеного навчання, а також за наявності медичної книжки з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я, працівник отримує допуск (посвідчення). Порядок одержання допуску (посвідчення) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.09.1995 №746. Наявність у працівника відповідного допуску (посвідчення) передбачено вимогами частини другої статті 11 Закону України “Про пестициди і агрохімікати”, абз. 7 частини першої статті 16 та абз. 4 частини другої статті 18 Закону України “Про захист рослин”Державних санітарних правил ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 та іншими нормативно-правовими документами.

Наголошуємо!

Допущення до роботи з пестицидами і агрохімікатами  працівників, які не мають відповідного допуску (посвідчення) та висновку медичної комісії, заборонено.

З питань порядку проведення спеціальної підготовки та видачі допуску (посвідчення), а також питань технології захисту сільськогосподарських культур від шкідливих об`єктів, регламентів застосування пестицидів просимо звертатися до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за адресою:

18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 135;

тел/факс (0472) 33-76-17, 33-76-18, 33-76-19.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора