Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

З нагоди 78-ї річниці визволення населених пунктів Катеринопільської територіальної громади від німецько-фашистських загарбників вшанували пам'ять загиблих катеринопільчан біля Обеліску Слави

Дата: 12.03.2022 08:19
Кількість переглядів: 120

Фото без описуПочаток березня для Катеринопільщини завжди залишиться символом доблесті і героїзму, свідченням стійкості і самовідданості українського народу. Саме в ці дні, 78 років тому завдяки героїчним зусиллям 53-ої армії Другого Українського фронту з території селища Катеринопіль та із навколишніх сіл було вигнано останнього фашистського загарбника. З нагоди цієї події голова ветеранської організації територіальної громади Микола Поліщук спільно з громадськістю поклали вінки та квіти до Обеліску Слави в селищі Катеринопіль.

Під час заходу було згадано події, що відбувалися на Катеринопільщині з часу окупації до часу визволення. Війна на нашу катеринопільську землю прийшла 7 липня 1941 року, коли під час евакуації розбомбили поїзд зі студентами, на підході до станції Звенигородка. А вже 29 липня 1941 року ворожі війська захопили селище Катеринопіль і всі навколишні села. Почалися чорні дні фашистської окупації, дні катувань і насильств над мирним населенням. Німецько-фашистські загарбники пограбували і знищили МТС, зруйнували виробничу базу колгоспів, спалили багато адміністративних і житлових будинків.

Більше двох років Катеринопільщина перебувала під жорстокою окупацією. Але і під час окупації визвольна боротьба тривала. Із місцевих патріотів був створений партизанський загін, у складі якого було 25 бійців. Ними у підпіллі було підірвано два шосейні мости, знищено 40 німецьких офіцерів та солдатів, 40 автомашин та бронемашин ворога. А вже 5 березня 1944 року на світанку, із півночі від Катеринополя пролунали могутні залпи артилерії, сповістивши цим про початок вигнання нацистів з нашої землі.

Звільнення Катеринопільщини від окупантів проводилось військами 53-ої армії Другого Українського фронту. Саме вдосвіта 8 березня 1944 року зав’язались запеклі бої на окраїні Катеринополя і в середині дня селище було звільнено від ворога. А визвольні бої навколишніх сіл тривали до 10 березня 1944 року, коли останній гітлерівський солдат був вигнаний за межі нашої територіальної громади.

Ціна перемоги була високою. Більше 6000 жителів Катеринопільщини боролися на фронтах війни, з них 3757 фронтовиків не повернулося додому, 650 юнаків та дівчат було вивезено до Німеччини на примусові роботи, з них тільки 527 осіб повернулося до рідних домівок.

Сьогодні, як і 78 років тому, на усій території нашої державиФото без опису у зв’язку з нападом Росії на Україну, йде війна, в результаті якої гинуть тисячі людей, чоловіки, жінки, діти, серед яких є і наші земляки. Тому, нам всім потрібно пам’ятати велику ціну перемоги та пам'ять про неї передавати з покоління в покоління, щоб шанували, берегли, пам’ятали…

Світлу пам'ять воїнів, величний подвиг яких і сьогодні залишається прикладом патріотизму та вірного служіння Батьківщині, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора