Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Денис Шмигаль: Ухвалили низку рішень для забезпечення життєдіяльності країни в умовах воєнного стану

Дата: 27.02.2022 08:19
Кількість переглядів: 138

Фото без опису

 26 лютого Уряд провів позачергове засідання, під час якого ухвалив рішення, спрямовані на зміцнення української армії та на забезпечення життєдіяльності країни в умовах воєнного стану у зв’язку із масштабним вторгненням Росії на територію України.

 Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, максимальний строк, за яким тепер здійснюватимуться розрахунки за поставлені соціально значущі продукти харчування українського виробництва, становитиме не більше десяти календарних днів з дня виставлення постачальником відповідного рахунку. Це допоможе забезпечити стабільну роботу виробників продовольства в умовах воєнного стану.

 Серед іншого, Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження, згідно з яким Державне агентство резерву має забезпечити достатній для потреб військових запас дизельного пального, розпорядження про передачу конфіскованого за рішенням суду та Державною митною службою майна на потреби Збройних Сил України, а також створив необхідний алгоритм для координації отримання гуманітарної допомоги та подальшої доставки її до українців.

 «Держприкордонслужба та Держмитслужба має забезпечити спрощений режим перетину державного кордону для транспортних засобів, що здійснюватимуть доставку гуманітарної допомоги. Зі свого боку військово-цивільні адміністрації разом із Нацгвардією, Нацполіцією та ДСНС забезпечать її прийняття, розміщення та зберігання», — зазначив Денис Шмигаль.

 Прем’єр-міністр нагадав, що напередодні було ухвалено постанову №155 «Про особливості визнання гуманітарною допомогою товарів, необхідних для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони». Згідно з цією постановою, на період введення воєнного стану керівники зони територіальної оборони мають право самі приймати рішення про визначення того чи іншого переліку товарів гуманітарною допомогою, необхідною для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони,

 «Такий вантаж буде невідкладно пропускатись через державний кордон України», — наголосив очільник Уряду.

 Також Уряд схвалив постанову про особливості виплати й доставки пенсій, грошових допомог на період воєнного стану. За словами Дениса Шмигаля, в разі, якщо люди не можуть отримати кошти за місцем проживання або якщо немає можливості направити кошти на зазначений рахунок, то виплата пенсій та допомог здійснюватиметься грошовим переказом.

 «Мінсоцполітики разом із Пенсійним фондом та іншими органами зв’яжуться з одержувачами через особистий е-кабінет Пенсійного фонду для уточнення фактичного місця проживання в даних умовах», — додав Прем’єр-міністр.

 Крім того, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон з Росією і Білоруссю. Денис Шмигаль наголосив, що громадяни України, які перебувають на території цих країн і хочуть повернутись додому, зможуть в’їхати в Україну спокійно і безперешкодно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора