Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Про хід виконання програми  організації харчування у закладах освіти Катеринопільської територіальної громади

Дата: 23.02.2022 15:26
Кількість переглядів: 192

Фото без опису    На черговому засіданні виконавчого комітету Катеринопільської селищної ради в лютому 2022 року начальник  відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Володимир Химич проінформував   про хід виконання програми  організації харчування у закладах освіти Катеринопільської територіальної громади на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням селищної ради від 23.12.2020 №2-11/VІІІ. 
За його інформацією питання організації харчування дітей у закладах освіти залишається  одним із найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу тому, що сучасне навчання потребує високого розумового та фізичного навантаження й супроводжується значними енерговитратами. Учні, відвідуючи основні заняття, гуртки, секції, факультативи, нерідко проводять у закладі  освіти по 6-7 годин. Значна частина дітей підвозяться до місця навчання з інших населених пунктів. 
   Усе це обумовлює підвищену потребу в якісному харчуванні здобувачів освіти у закладах освіти громади. При цьому важливе значення має дотримання фізіологічних та санітарних норм при його організації, забезпечення продуктами натурального походження з високою харчовою і біологічною цінністю, формування відповідального ставлення дітей до власного здоров’я та вироблення навичок здорового способу життя, формування культури харчування з ранніх дитячих років.
   Відповідно законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про дошкільну освіту", "Про повну загальну середню освіту" відповідальність за організацію харчування здобувачів освіти у закладах освіти, додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів покладається на засновників та керівників відповідних закладів освіти.
  На виконання  програми, що розглядається, селищною радою, відділом освіти, молоді та спорту селищної ради, керівниками закладів освіти забезпечено єдину систему організації харчування у закладах загальної середньої освіти,  навчально-виховних комплексів та закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти, комунальної власності.
   Для забезпечення безперебійного постачання продуктів харчування у заклади освіти проведено закупівлі продуктів харчування через електронну систему «Прозорро» та  укладені договори на постачання продуктів харчування з переможцями торгів (підприємства м Черкаси, м Тальне, смт Катеринопіь).
   Створена та постійно оновлюється база даних дітей, які потребують безкоштовного харчування згідно програми. 
    Гарячим харчуванням забезпечуються діти дошкільного віку, діти 1-4 класів та пільгових категорій. Загалом 1179 осіб. З них:
у дошкільних групах – 315 осіб (100%);
1-4 класів – 481 особа (100%);
діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування - 36 осіб;
діти з особливими освітніми потребами - 6 осіб;
діти з малазабезпечених сімей - 38 осіб;
діти з багатодітних сімей - 243 особи;
діти напівсироти - 25 осіб;
діти учасників бойових дій - 31 особа;
діти переселенці - 4 особи.
Більше 100 дітей отримують гаряче харчування за кошти батьків.
У 2021 році зменшено розмір батьківської доплати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти з 60 до 40 відсотків.
    На придбання продуктів харчування у  2021 році використано 2 938 185 грн., з них 554 565, 00 грн. – для закладів дошкільної освіти.
    Для організації харчування дітей не пільгових категорій Розсохуватської філії Катеринопільського ЗЗСО №1 отримано  благодійну допомогу від  БО «БФ «МХП-ГРОМАДІ» в сумі 14 тис. грн.
    Відділом освіти, молоді та спорту селищної ради відповідно до вимог чинного законодавства розробляється, затверджується читирьохтижневе меню відповідно до пори року та погоджується з місцевим підрозділом Держпродспоживслужби.
    Вжито заходів щодо розширення асортименту страв та приведення їх у відповідність до нових норм харчування.
Проводиться робота з впровадження системи НАССР у харчоблоках закладів освіти. Забезпечено контроль за дотриманням термінів, умов зберігання та реалізації продуктів, їх якістю та безпекою, за наявністю необхідних супровідних документів. Укладено договори з державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» на проведення дослідження якості питної води,  харчових продуктів та готових страв у харчоблоках закладів освіти.
   На виконання програми вживаються заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази харчоблоків та їдалень. Так, у звітному періоді проведено ремонт харчоблоку та частково їдальні Катеринопільського закладу загальної середньої освіти №2.
    Разом з цим, у рамках впровадження реформування системи шкільного харчування необхідна комплексна модернізація та технологічне переоснащення харчоблоків закладів освіти, в основі яких лежить сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання нори НАСРР та приготування якісної та безпечної їжі в асортименті. Реалізація цих заходів потребує значних обсягів фінансування.
    Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України  від 24.03.2021  № 305 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку" визначено, що заплановані закупівлі харчових продуктів та/або послуг з харчування повинні на 100 відсотків відповідати вимогам норм харчування. Для виконання цих вимог необхідно відкоригувати вартість харчування здобувачів освіти, що також збільшить фінансове навантаження на місцевий бюджет.
    Заслухавши інформацію, виконавчий комітет вирішив: забезпечити систематичний контроль за організацією харчування здобувачів освіти, додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність і якість харчових продуктів та спільно з відділом фінансів, економічного розвитку та інвестицій селищної ради внести селищній раді пропозиції щодо необхідності перегляду вартості харчування дітей у закладах освіти.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора