Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Весна сперечатиметься із зимою: синоптики розповіли про тижневу погоду в області

Дата: 14.02.2022 16:23
Кількість переглядів: 134

Фото без опису   На новому тижні, весна продовжить сперечатися із зимою, а сонячний антициклон – із похмурою Атлантикою. Наразі погодну ідилію на Черкащині забезпечує південний антициклон «Ingo». Ніяких опадів та небезпечних явищ, а нічні морози змінюються невеликим теплом вдень. Сонячних годин багато як для зимового місяця, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

   У найближчі два дні суттєвих змін у погоді не очікуємо. Температура вночі до 2-7º морозу, а вдень 3-8º тепла.

   З другої половини тижня у нашому регіоні знову почне керувати Атлантика. У четвер на фоні інтенсивного падіння атмосферного тиску переважатиме вітряна, похмура та з періодичними опадами погода. Температурний фон дещо підвищиться: вночі до 0-2º тепла, вдень до 7-9º тепла.

   До кінця тижня опади поступово припиниться, вітер стихне, але лютий продовжить жити по березневим температурним нормам.

   Цьогріч лютий на Черкащині виявляється значно тепліше звичайного. Вже з 6 лютого намітився перехід середньодобової температури через 0º у бік підвищення, що знаменує початок метеорологічної весни. Такий розвиток синоптичних процесів в останні роки став спостерігатися у лютому досить часто.

   За аналізом багаторічних даних, середня дата початку весни – 2 березня. За останні 30 років найпізніша весна спостерігалася у 2013 році – 30 березня. Майже у половині років весни були ранніми, з випередженням середніх строків на 1,5-3 тижні. Найраніше весна відмічалася 22 січня у 2002 році.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора