Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Обережно, тонкий лід

Дата: 31.12.2021 13:37
Кількість переглядів: 208

Фото без описуЗ початку року у Черкаській області зареєстровано 110 пригод на воднихобєктах, внаслідок яких 67 осіб загинуло (з них 5 дітей) та 50 осіб врятовано (з них 6 дітей).

Аби уникнути трагічних випадків і прикрих ситуацій на льоду, Звенигородське управління ГУ ДСНС України  у Черкаській області застерігає мешканців району від виходу на тонку кригу та нагадує правила поводження на зимових водоймах:

– Не можна виходити на тонкий лід! Найбільш небезпечна крига – перша та остання.

– Не можна  самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

– Безпечна товщина льоду для однієї людини – не менше 7 см, для групи людей – 15 см, для масового катання на ковзанах – не менше 25 см.

– Міцний лід має синюватий або зеленкуватий відтінок, а слабший – білий або жовтуватий.

– Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом.

– Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно зупинитись і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

– При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

– Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.

– Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

 Бережіть себе і своїх дітей, не наражайте себе зайвий раз на небезпеку!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора