Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Дата: 29.07.2021 18:57
Кількість переглядів: 579

Фото без описуУ 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. 

Серед найголовніших, найганебніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми».

15 листопада 2000 року Комісія з прав людини ООН визначила торгівлю людьми як сучасну форму рабства.

Торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі, дає мільйонні прибутки і поступово витісняє торгівлю зброєю та наркотиками.

Торгівля людьми – це кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Сучасні форми експлуатації та нові виклики, що їх переживає світ і Україна зокрема, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Низка факторів, а саме: збройний конфлікт на сході країни, підвищення рівня мобільності населення, поява внутрішньо переміщених осіб та пов’язані з цими факторами трудова міграція населення, економічна нестабільність, зростання рівня безробіття, поширення в країні COVID-19, сприяють, на жаль, поширенню цього злочину. Усі ці фактори штовхають громадян України на пошуки роботи за кордоном навіть без знання мови і правових знань, без належної кваліфікації, на нелегальних умовах, що, водночас, зумовлює їх перехід до груп ризику.

Фото без опису

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності.

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Завдяки співпраці обласної державної адміністрації з благодійною організацією «100% Життя Черкаси» в області на сьогодні 13 осіб, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми, одержали статус постраждалої особи. З них 7 осіб постраждали від трудової експлуатації, 6 – втягнуті в злочинну діяльність. Постраждалим надано медичну, психологічну, соціальну та правову допомоги як від державних структур, так і від благодійної організації «100% Життя Черкаси».

30 липня, в межах відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, в Черкасах на Соборній площі із 15:00 до 17:00 год відбудеться інформаційна акція з використанням арт-інсталяції «Невидимі» та інтерактивної гри «Лабіринт можливостей».

Акція має на меті поінформувати громадян про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці, привернення уваги до проблеми сучасного рабства та поширення актуальної інформації щодо ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми.

Фото без опису

Інсталяція «Невидимі» покликана привернути увагу до проблеми торгівлі людьми та розповісти реальні історії постраждалих людей, які живуть серед нас, але часто залишаються непоміченими.

В інформаційній інтерактивній грі «Лабіринт можливостей», проектуються конкретні ситуації з життя, в які потрапляють заробітчани під час виїзду за кордон у пошуках роботи. У формі гри учасників навчать оминати небезпечні ситуації.

Волонтери поспілкуються з перехожими, розкажуть куди звернутися, у разі виникнення підозри на ситуацію торгівлі людьми. Учасники акції отримають інформаційну літературу та багаж необхідних знань.

Організаторами заходу є Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації та благодійна організація «100% Життя Черкаси».

Небезпека ближче, ніж нам здається. Лише обізнаність та обачність допоможуть захистити себе та своїх близьких. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує

Ви маєте право на захист своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої цим злочином. Для цього Вам необхідно звернутись за місцем перебування до місцевої держадміністрації з заявою про встановлення статусу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора