Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Спека з грозами: на Черкащині прогнозують нестійку погоду

Дата: 26.07.2021 17:49
Кількість переглядів: 324

Фото без опису  Тривалий період спекотної погоди, який тривав з 9 до 20 липня, змінився прохолодою, яка більш притаманна середині серпня. Зміна синоптичної ситуації проявила себе грозами та значними дощами. Із 22 липня сонячно та сухо. Середньодобові температури знизились до 19-20º, що нижче норми на 1-2º, вдень не вище 25-27º. Посвіжішало і вночі – всього 11-13º. Проте літо впевнено повертає свої позиції. Вже у неділю температурний фон «повернувся» у своє кліматичне русло.

 Як відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань, з 26 липня, завдяки антициклону «Dana», який продовжує утримувати у нашому регіоні сонячну, суху та маловітряну погоду стовпчики термометрів переткнуть 30º позначку. Температура вночі 14-19º, вдень 28-33º. У вівторок атмосфера спокійна, то ж змін у погоді не чекаємо, спекотні 32-34º утримаються.

 Проте у середу, 28 липня, вдень, до нашого регіону наблизиться атмосферний фронт, який зручно розташувався в улоговині циклону «Dirk». Оскільки сам циклон знаходиться далеко за межами України, атмосферний фронт проявить себе грозовими зливами, місцями посиленим вітром та коливанням атмосферного тиску.

 Швидкість переміщення улоговини не більше 20 км/год, тому ще у четвер, 29 липня, в атмосфері над черкащиною зберігається нестійкість, що зумовить зливові дощі та грози, вдень в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

 Температура майже без змін: вночі 14-19º, вдень 27-32º.

 Надалі, до кінця тижня погоду Черкащини формуватиме взаємна дія улоговина циклону з півночі та виступ антициклону із півдня. Погода нестійка: зранку сонце, а у другій половині дня швидке розвинення купчасто-дощових хмар провокуватиме зливові дощі, грози, місцями можливе і шквалисте посилення вітру. Спекотні 30-32º утримаються.

 Липень здавна вважається найспекотнішим місяцем року. Погода у цей час дуже непередбачувана: сонце і спека може несподівано змінитися грозою і зливою.

 За багаторічними даними метеорологічних спостережень на Черкащині абсолютний максимум температури у липні зафіксований у Смілі та Звенигородці у 1936 році – 39º, найнижча температура повітря відмічалася у Золотоноші у 1904 році і становила лише 3,1º. Найбільша кількість дощу зареєстрована у Звенигородці – 295 мм у 1906 році.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора