Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Андрій Стріхарський запропонував збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок податку від підприємств за місцем їх знаходження

Дата: 17.06.2021 09:15
Кількість переглядів: 480

Фото без опису Народний депутат України від фракції Слуга народу Андрій Стріхарський запропонував на законодавчому рівні збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок податку на доходи від підприємств за місцем їх фактичного розташування, а не за місцем реєстрації. Відповідні законопроекти ним зареєстровано у Верховній Раді України. Зокрема, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням відокремленого підрозділу юридичної особи (№4239) та проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням відокремленого підрозділу юридичної особи (№4238).

 Питання в тому, що підприємства розташовують свої виробничі підрозділи не за місцем фактичної реєстрації, а в різних куточках України. В той же час податки сплачують за місцем реєстрації головного офісу, замість того, щоб наповнювати місцеві бюджети, де знаходяться виробничі потужності.

 В цій ситуації використовується інфраструктура відповідної місцевої громади, а також здійснюється вплив на довкілля. Це порушує принцип справедливого розподілу доходів між бюджетами та унеможливлює фінансові надходження до місцевих бюджетів задля соціально-економічного розвитку регіонів. Саме тому вирішив виправити такий несправедливий підхід до розподілу надходжень між бюджетами і зареєстрував два відповідні законопроекти. Їх ухвалення дасть можливість збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок податку від підприємств за місцем їх фактичного знаходження, а не за місцем реєстрації. Це допоможе врахувати і відстоювати інтереси місцевих громад.

 У законодавчих ініціативах Андрій Стріхарський запропонував зобов’язати юридичну особу нараховувати, утримувати і сплачувати до місцевого бюджету податок за свої функціональні структурні підрозділи апарату управління та виробничі структурні підрозділи за їхнім фактичним місцезнаходженням.

 Ухвалення цих законопроектів сприятиме справедливому розподілу надходжень, що закріплюються за місцевими бюджетами, та збільшить доходи місцевих бюджетів за рахунок податку на доходи, який нараховується працівникам виробничого підрозділу за їхнім фактичним місцезнаходженням. Окрім цього створить законодавче підґрунтя для контролю за сплатою цього податку відповідними функціональними та виробничими структурними підрозділами підприємства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора