Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Інформаційні матеріали Тальнівського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування у Черкаській області від 26.05.2021

Дата: 27.05.2021 15:33
Кількість переглядів: 345

Фото без описуРеабілітацію за кошти ФССУ, зокрема після ускладнень COVID-19, пройшли 2 138 застрахованих осіб

За підсумками І кварталу 2021 року за кошти Фонду соціального страхування України медичною реабілітацією на базі санаторно-курортних закладів було забезпечено 2 138 застрахованих осіб і їх дітей.

Зазначені особи пройшли курс відновного лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. ФССУ фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:

– нейрореабілітація;

– м’язово-скелетна реабілітація;

– кардіо-пульмонарна реабілітація;

– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;

– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

– реабілітація при порушенні перебігу вагітності;

– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Зокрема, пройти реабілітацію за кошти Фонду застраховані особи можуть в разі наявності ускладнень за одним із зазначених профілів після перенесеного захворювання на COVID-19.

Право на проходження курсу відновного лікування на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду соціального страхування України мають усі офіційно працевлаштовані особи. Підставою для направлення є висновок лікарсько-консультативної комісії  (ЛКК) закладу охорони здоров’я.

Направлення на реабілітацію за кошти ФССУ відбувається зі стаціонару закладу охорони здоров’я після закінчення гострого періоду захворювання, оскільки вчасна реабілітація осіб зі складними патологічними станами є одним із головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення працездатності.

Аби пройти лікування за кошти Фонду, ЛКК закладу охорони здоров’я має оформити висновок щодо потреби хворого в подальшому реабілітаційному лікуванні та поінформувати робочий орган Фонду про наявність на лікуванні такої застрахованої особи. Після цього пацієнт оформлює відповідну заяву про забезпечення лікуванням та укладається тристоронній договір між ФССУ, застрахованою особою і санаторно-курортним закладом. 100% вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. 

Звертаємо увагу, що усі санаторно-курортні заклади, до яких направляються пацієнти за кошти Фонду, суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню коронавірусної інфекції і гарантують безпеку застрахованих осіб. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.

Нагадаємо, з 01 січня 2018 року відповідно до рішення правління ФССУ було реалізовано реформу надання соціальних послуг і впровадження адресного підходу. Зокрема, застрахованій особі було надано право вибору санаторно-курортного закладу для проходження відновного лікування, спрощено процедуру його отримання.

Аналіз лікарняних за квітень 2021

Упродовж квітня 2021 року Тальнівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України прийняло на фінансування 1705 листків непрацездатності на суму 5 195 498 гривень. Загальна кількість днів лікування, яка підлягає оплаті за кошти Фонду, склала за цей період 17562, що на 4805 днів, або 37% більше, ніж за той же місяць 2020 року.

Нагадаємо, допомоги по тимчасовій непрацездатності виплачуються Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня лікарняного й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.

У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років, або в разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років, або при наявності пільг відповідно до законодавства, а також медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу.

Слідкувати за станом усіх виплат від ФССУ застраховані особи можуть у телеграм-каналі, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування: https://t.me/socialfund.

Готуємось до жнив

З настанням жнив в аграрному секторі значно зростають обсяги виконуваних робіт, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується тривалість робочого дня. До того жнива – це ще й сезон підвищеної пожежної небезпеки.

На даний період припадає понад 25 відсотків випадків травмування від загальної кількості потерпілих у сільському господарстві. Найчастіше (понад 40%) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах. З видів подій, при настанні яких трапились нещасні випадки зі смертельними наслідками, переважають наїзди на потерпілого (20%), падіння потерпілого (25%), дорожньо - транспортні пригоди внаслідок порушення правил дорожнього руху (понад 40%) та пожежі (3%).

Першопричинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення правил дорожнього руху, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці, а також невиконання вимог інструкцій з охорони праці,  вимог пожежної безпеки. Особливу увагу необхідно звернути на підготовку та оснащення техніки засобами пожежогасіня, обкошування і оборювання хлібних масивів, розбивки їх на ділянки площею не більше 50га. та заборону спалювання стерні.

При збільшені тривалості робіт на протязі доби необхідно забезпечити належні умови праці працюючих в польових умовах з виконанням вимог нормативно – правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.

Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму та профзахворювання в попередні 5 років та враховуючи рекомендації комісій по розслідуванню нещасних випадків на виробництві, дійовими заходами профілактики можуть стати:

  • зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
  • організація інструктування, навчання з охорони праці та профвідбору;
  • забезпечення безпеки машин, с/г техніки та виробничого обладнання;
  • передбачення технологічної перерви для працюючих протягом 30 – 40 хвилин після кожних 3 – 4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;
  • проведення медичного обстеження;
  • забезпечення дійового контролю та нагляду за охороною праці;
  • дотримання правил дорожнього руху;
  • забезпечення виконання вимог пожежної безпеки.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, і в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора