Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

Звіт про результати публічного громадського обговорення проекту рішення селищної ради "Про реорганізацію Гончариських закладів загальної середньої та дошкільної освіти"

Дата: 25.05.2021 09:12
Кількість переглядів: 480

 З метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності селищної ради, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для територіальної громади, на підставі рішення виконавчого комітету селищної ради від 09.04.2021 № 40 «Про забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи освіти у Катеринопільській територіальній громаді», рішення постійної комісії селищної ради з питань освіти, культури, охорони здоров'я, материнства та дитинства, у справах сім'ї, молоді та спорту від 05.05.2021 в період з 06.05.2021 по 24.05.2021 було проведене публічне громадське обговорення проекту рішення  селищної ради «Про  реорганізацію Гончариських закладів загальної середньої та дошкільної освіти»

 Обговорення проводилось Катеринопільською селищною радою.

 Відповідне інформаційне повідомлення було оприлюднене на офіційному веб-сайті Катеринопільської селищної ради (у категорії «Новини» та рубриці «Консультації з громадськістю»).

  У зв’язку з продовженням дії постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) пропозиції та зауваження з метою вивчення громадської думки з питання, внесеного на громадське обговорення, приймалися за поштовою та електронною адресами селищної ради.

 Відповідні повідомлення у визначений термін не поступили.

 Також із дотриманням протиепідемічних заходів відбулося публічне громадське обговорення: засідання за круглим столом, зустріч з громадськістю с. Гончариха.

 До участі в обговоренні запрошувалися всі  мешканці громади, заінтересовані особи.

В обговоренні взяли участь представники виконавчих органів та депутати селищної ради, учасники освітнього процесу закладів освіти, представники профспілкової організації та громадськості, інші зацікавлені особи.

 Учасникам обговорень надано економічне обґрунтування та роз'яснено положення Бюджетного кодексу України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту, на підставі яких має прийматися відповідне рішення.

  Згідно протоколу засідання «круглого стопу», яке відбулося 12 травня 2021 року, 38 жителів громади взяли учать в обговоренні. З них 29 підтримали проект рішення «Про  реорганізацію Гончариських закладів загальної середньої та дошкільної освіти», 4 – висловилися проти, 5 – не голосували.

 За результатами засідання прийнято резолюцію про підтримання проекту рішення, внесеного на обговорення.

 14 травня 2021 року відбулася зустріч з громадськістю села Гончариха (були присутні працівники трудових колективів, батьки, депутати селищної ради, голова регіональної організації профспілки працівників освіти і науки України, представники громадськості; всього - 38 осіб).

 Організатори зустрічі зазначили, що пропозиції щодо реорганізації закладів освіти у населеному пункті сформовано на основі аналізу умов їх функціонування, демографічної ситуації з прогнозуванням дитячого контингенту на наступні роки та виходячи з необхідності забезпечення раціональної концентрації та ефективного використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів громади тощо.

 Учасники заходу констатували зменшення кількості здобувачів освіти у закладі загальної середньої освіти, що має наслідком дефіцит його фінансування та є однією з основних передумов запланованої оптимізації.

 У процесі обговорення мешканцями села було озвучено ряд запитань стосовно організації  освітнього процесу, можливості працевлаштування педагогічних працівників, підвезення учнів.  

 Староста  с. Гончариха Тетяна Трохименко підтвердила факт зменшення народжуваності у селі, міграцію населення до міст та за кордон. Попросила працевлаштувати учителів та забезпечити підвезенням учнів.

 Директор Гончариського закладу загальної середньої освіти Інна Підлипна повідомила, що колектив Гончариського закладу загальної середньої освіти  проти реорганізації закладу  шляхом пониження ступеня та проти того, щоб заклад став філією Катеринопільського закладу загальної середньої освіти №2.

 Голова профспілки працівників освіти Катеринопільщини Роксана Бойко  запропонувала відтермінувати на 1 рік реорганізацію Гончариських закладів загальної середньої та дошкільної освіти.

 Директори Катеринопільського закладу загальної середньої освіти №2 Лідія Мандрика, Петраківського закладу загальної середньої освіти Надія Гордієнко висловили пропозиції щодо подальшого працевлаштування працівників закладу та переведення учнів.

 Більшість учасників заходу висловились проти реорганізації Гончариського закладу загальної середньої освіти.

 

Начальник відділу освіти, молоді та спорту

селищної ради                                                                  Володимир ХИМИЧ

24.05.2021


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора