A A A K K K
для людей із порушенням зору
Катеринопільська територіальна громада
Офіційний веб-сайт Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області

15 квітня - Міжнародний день культури

Дата: 15.04.2021 12:07
Кількість переглядів: 620

   15 квітня 1935 року був прийняти міжнародний договір «Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток», який відомий як Пакт Рериху. На честь цього у 1998 році був заснований Міжнародний день культури, який покликаний ще раз підкреслити важливість усіх галузей діяльності культурного світу.

   Ідея створення організованої охорони культурних цінностей належить видатному художнику і діячеві російської й світової культури Миколі Реріху, який вважав культуру головною рушійною силою на шляху до вдосконалення людського суспільства, бачив у ній основу єднання людей різних національностей і віросповідань. З ініціативою святкування цього дня  виступила Міжнародна ліга захисту культури, яка піклується про захист та збільшення достатків культури, мистецтва, науки та релігії.

  В 1931 році під час конференції у м. Брюгге Микола Реріх висловив пропозицію святкувати Всесвітній день культури і позначив основне завдання Дня – широкий заклик до краси і знання, нагадування людству про справжні цінності.  15 квітня 1935 року, напередодні Другої світової війни, у Білому Домі у Вашингтоні главами 21 держави був підписаний перший в історії міжнародний договір «Про захист установ, що служить цілям культури, науки і мистецтва, а також історичних пам’яток», названий на ім’я його творця «Пакт Реріха».

 У рамках Пакту Реріх також запропонували і відмітний знак, яким передбачалося відзначати культурні об’єкти, які знаходяться під захистом, – «Знамено Миру», свого роду Прапор Культури. «Знамено Миру» – це біле полотнище, на якому зображені три дотичних амарантових кола: минулі, справжні і майбутні досягнення людства, оточені кільцем вічності. Цей знак носить міжнародний характер і зустрічається у творах мистецтва різних країн і народів світу з давніх часів до теперішнього часу. За задумом Реріха Прапор Миру має майоріти над культурними об’єктами як охоронець істинних духовних цінностей людства.

 У Міжнародний день культури багато країн проводить різні святкування: концерти, виставки національних культур, конференції, музичні та поетичні вечори, тощо. У цей день піднімають Прапор Миру, вітають всіх працівників культури зі святом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора