до відома та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, щодо реалізації заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19
https://rada.info/upload/users_files/34393423/446736732a4ee86ecd515da33c8e2046.pdfРекомендації, як убезпечитися від зараження респіраторними інфекційними хворобами (COVID-19)
Коронавірус SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19, належить до групи респіраторних вірусів. Тому всі заходи профілактики його поширення аналогічні заходам запобігання поширенню гострих респіраторних вірусних захворювань, зокрема грипу. Коронавірус передається переважно повітряно-крапельним і контактним шляхами та потрапляє на слизові оболонки носа, очей і рота через руки чи інші предмети.
COVID-19 — нове захворювання, яке відрізняється від інших захворювань, спричинених коронавірусами. Вірус поширюється дуже швидко, що може призводити до епідемічних спалахів із ростом зараження. Нині немає терапевтичних засобів або вакцин із доведеними можливостями лікування або запобігання COVID-19.
Якщо ви захворіли чи почуваєтеся зле, залишайтеся вдома та зверніться до сімейного лікаря.
При підвищенні температури, появі кашлю і скруті дихання якнайшвидше зверніться по медичну допомогу.
Основне правило: захворів — сиди вдома. Не ризикуйте власним здоров’ям і здоров’ям інших.
Залишайтеся вдома, доки повністю не одужаєте, навіть якщо у вас легкі симптоми захворювання — наприклад, головний біль або невеликий нежить.
Утримуючись від контакту з оточенням і не відвідуючи лікувальні заклади, ви допомагаєте цим закладам працювати ефективніше та захищаєте себе і оточуючих від можливого зараження COVID-19 або іншими вірусними інфекціями.
Основні запобіжні заходи для захисту від респіраторної інфекції
У більшості випадків захворювання характеризується легким перебігом і закінчується одужанням, хоча й трапляються ускладнення. Щоб захистити своє здоров’я і здоров’я оточуючих, дотримуйтеся таких правил:
1) Регулярно мийте руки з милом та/або обробляйте їх спиртовмісним антисептичним засобом.
Миття рук зменшує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або поверхонь — клавіатури, мобільних телефонів, пультів дистанційного керування телевізором, столів та дверних ручок.
Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка їх спиртовмісним засобом або миття з милом вб’є його.
Правила миття рук з милом:
- тривалість процедури — 20—40 с;
- вода має бути теплою, а не холодною чи гарячою;
2
- це обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийманням їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук.
Правила обробки рук спиртовмісним антисептиком:
- спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60-80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40%-вим вмістом спирту, не є такими);
- антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (у середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24—27 „пшиків“ кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
- тривалість обробки — близько 30 с;
- особливу увагу приділіть нігтям — там накопичується найбільше бруду;
- це обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із потенційно забрудненими об’єктами;
- при частому користуванні антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
- контролюйте доступ дітей до антисептика — він містить спирт і токсичний для приймання всередину.
2) Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути вірус. Торкаючись руками, що містять інфекцію, очей, носа та рота, можна перенести вірус зі шкіри рук до організму.
3) Дотримуйтеся дистанції в громадських місцях.
Тримайтеся від людей на відстані щонайменше 1 м, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.
Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.
Уникайте скупчення людей. Якщо є змога, не користуйтеся ліфтом та громадським транспортом.
4) Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни.
При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Одразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх з милом.
Прикривання рота й носа при кашлі та чханні дає змогу запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.
5) Використовуйте захисну маску;
3
6) Якщо йдете на вулицю, слід надягти одяг із закритими рукавами та головний убір. Довге волосся не розпускати. Ліпше відмовитися від сторонніх предметів та ювелірних прикрас, бо на них може осідати вірус. Із собою носити серветки або одноразові рукавички, щоб відчиняти ними двері. Опісля одразу викидати їх.
Перед виходом на вулицю надягти медичну маску. Якщо ви вийшли на прогулянку й не контактуватимете ні з ким, маску можна не вдягати.
Використовуйте маску правильно:
вона має покривати ніс і рот та щільно прилягати, без відступів по краях;
не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
одноразові маски змінюйте й викидайте що дві години, за потреби їх можна змінювати як тільки вони стануть вологими чи забрудняться;
не використовуйте одноразову маску повторно.
7) Підтримуйте чистоту робочого місця та внутрішнього навколишнього середовища. Очищайте й дезінфікуйте якомога частіше за допомогою мийних і дезінфекційних засобів поверхні та предмети, до яких часто торкаються, — телефони, столи, клавіатури та дверні ручки. Проводьте якомога частіше наскрізне провітрювання приміщень та вологі прибирання з використанням дезінфекційних засобів.
Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 сьогодні не відомий. Проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа та рота.
Вважається, що в повітрі вірус може жити до 3 годин, на гумових рукавичках та алюмінієвій поверхні — до 8 годин, на сталевій — до 48 годин, дерев’яній і скляній — до 4 діб, паперовій і пластиковій поверхнях — до 5 діб.
8) Повернувшись додому, продезінфікуйте мобільні засоби зв’язку, ключі, сумки та інші предмети, вимийте руки з милом протягом не менше ніж 20 с або обробіть їх антисептиком.
Проводьте щоденний температурний скринінг.
9) У разі користування особистим транспортом дезінфікуйте ручки дверей і поверхню салону.
Міністерство соціальної політики України з метою запобігання поширенню
на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19 та у зв’язку
з установленням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 (зі змінами) карантину звернулося стосовно забезпечення при організації та виконанні роботи структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій (далі – структурні підрозділи):
неухильного дотримання норм зазначеної постанови Кабінету Міністрів України;
неухильного виконання доручень регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо ефективної протидії поширенню коронавірусної інфекції серед населення;
мінімізації контактів працівників структурних підрозділів із одержувачами різних видів соціальної підтримки, недопущення їх скупчень і посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо:
- можливості подання заяв (про призначення державної допомоги при народженні дитини, про призначення житлової субсидії) з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади
та місцевого самоврядування, зокрема, з використанням кваліфікованого електронного підпису (перелік електронних сервісів додається);
- можливості подання заяв і документів щодо надання різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій через поштові відділення зв’язку
та спеціально облаштовані в структурних підрозділах скриньки;
організації постійної і чіткої координації роботи структурних підрозділів, зокрема, щодо максимального залучення посадових осіб сільських, селищних, міських рад для прийняття заяв та документів щодо надання різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій мешканцям територіальних громад, передання цих заяв і документів структурним підрозділам, зокрема,
із застосуванням інформаційних систем (програмний комплекс „Інтегрована інформаційна система „Соціальна громада”; перелік послуг, які можна отримати через цей програмний комплекс, розміщено за посиланням: https://socgromada.ioc.gov.Ua/#serviceList);
посилення співпраці структурних підрозділів із надавачами соціальних послуг щодо можливості передання заяв громадян похилого віку, осіб
з інвалідністю про надання соціальної підтримки;
забезпечення проведення для працівників структурних підрозділів інструктажу щодо основних симптомів гострої респіраторної хвороби
та порядку проведення профілактичних заходів у разі виявлення осіб
із підозрою на це захворювання;
скасування або максимального переведення усіх нарад у відео- та / або телефонний режим.
https://rada.info/upload/users_files/34393423/897333f4535b065dd7870db9f1616a3d.pdf
https://rada.info/upload/users_files/34393423/0172df75d060ec34923fd415df59ccd3.pdf