Головна » »

Дохід від продажу одного об’єкту нерухомості
23:00
До Уваги громадян!
Дохід, отриманий фізичною особою від продажу одного об’єкту нерухомості та знаходиться у її власності понад 3 років - не оподатковується/

Ірпінська ОДПІ  повідомляє платникам податків,що згідно з п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше 1 разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. 
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину. 
Пунктом 172.1 ст. 172. дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 Кодексу , або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в пункті 172.1, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п.167.2 ст. 167 Кодексу). 
При цьому дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта. 
Під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору. Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни; б) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов'язана відобразити доход від такого відчуження у річній податковій декларації. 
Слід відмітити, що дохід, отриманий фізичною особою – резидентом від продажу протягом звітного року одного з об’єктів нерухомості, вказаних в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, який знаходиться у власності особи понад 3 років, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, а також  військовим збором. 
Якщо вказаний об’єкт знаходиться у власності такої особи до 3 років, то дохід, отриманий від його продажу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах. 

Ірпінська ОДПІ

Переглядів: 17 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Селищний голова
Матюшина Ольга Володимирівна

Контакти
08298, Україна,
Київська область,
смт. Коцюбинське,
вул. Доківська, 2
тел./факс: (045) 97-72-247
[email protected]
ksr.gov.ua

Податкова інформує

⓴ Женский футзальный клуб «Беличанка» (Коцюбинское)


Хостинг від uCoz